Bingöl Ajans12 Haber Gazetesi

YILMAZ, İSTANBUL’DAKİ BİNGÖL STK’LARI İLE BULUŞTU

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti)Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, İstanbul’daki Bingöl STK’ları ile akşam yemeğinde buluştu
Bu haber 2016-09-09 15:29:41 eklenmiş ve 812 kez görüntülenmiştir.

 

BİN-İL-DER  Başkanı Cengiz Butakın’ın organize ettiği akşam yemeğinde, İstanbul’daki Bingöl Sivil Toplum Kuruluşları kurtköy escort (STK) temsilcileri  ile AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet yılmaz, Fatih Belediyesi  Topkapı Sosyal Tesislerinde önceki akşam bir araya geldi.

 

 

Toplantıda katılımcılar, Bingöl’ün dernekleri  ve  sorunlarıyla  ile ilgili Cevdet Yılmaz’a muhtelif sorular yöneltti. Kendisine yöneltilen sorulara mümkün mertebe cevap vereceğini belirten Yılmaz, burda herkesin derneği hakkındaki soru ve sorunlarını ifade edebileceğini ve temsil imkânı bulabileceğini söyledi.

 

Yemekten sonra tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Butakın ev sahibi olarak  Bingöl’ün sorunlarıyla ilgili ilk konuşan  temsilci oldu. Butakın, konuşmasında  Bingöl’ün en büyük ve en baştaki sorununun hastane yapımındaki gecikme olduğuna  dikkati çekerek  Cevdet Yılmaz’a konu ile ilgili neler yapıldığını sordu. Bingöl  Havaalanı uçak seferlerinin de  pahalılığını dile getiren  Butakın özellikle gurbetçiler için bunun ciddi bir problem olduğunu aktardı. Ayrıca İstanbul’da  Bingöl’ün  sivil toplum kuruluşlarının siyasette temsil imkanının, 2007’de Bingöl Milletvekili Cevdet yılmaz ile başladığını kaydetti.

 

    “Bingöl Devlet Hastanesi yapımında sona gelindi”

 

Yılmaz, hastane çalışmalarıyla ilgili Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına dikkat çekerek, hastane  yapımının yüzde 95’inin  bittiğini kalanının ise bakanlıkça masraflarının karşılanacağını ve sona yaklaştığını söyledi. Yılmaz, Havaalanı sorusuyla ilgili ise gerekli çalışmaların yapıldığını ek seferlerin olabileceğini bunun da fiyatlara yansıyacağını açıkladı.

 

 

 

Cengiz Butakından söz alan  Adaklı Dernekler Birliği(ADAB)Genel Sekreteri Ahmet Cevdet Özdemir,” Milletvekili Yılmaz’a üç serzenişim var; birincisi, üç dört gün önce Bingöllü sporseverler olarak bingölsproumuza destek amacıyla burdan araçlar kiralayarak bursa Orhangazi’ye maça gittik. Hakaretlere maruz kaldık bize terörist muamelesi yapıldı. 4 buçuk saat mağdur olduk dışlandık, hiç kimse bizimle ilgilenmedi bize yardımcı olmadı. ikincisi, Adaklı Karlıova yolunun ihalesi yapıldı ve bu ne aşamada onu bilmek istiyorum? ve son olarak da ben bir Adaklılı olarak bizim en büyük problemimiz su problemi, bu konuda neler yapılabilir? “şeklinde konuştu.

Adaklı’daki su sorununun  orda ki vatandaşların birbirleriyle anlaşmazlığından kaynaklı olduğunu dile getiren Yılmaz, Bingöl’ün yapısal sorunlarıyla ilgili siyasetin tek başına yetmediğine dikkat çekerek Bingöl için bürokrasinin de gerekli olduğunu ve bürokrasi için nitelikli donanımlı insanların yetişmesi gerektiğini  belirtti.

Konuşmasında yılmaz şunları söyledi:

“ Birbirimizle dayanışmamızı ortak değerlerimiz zemininde yapmak durumundayız. Özellikle derneklerimiz çok çok önemli az önce işte adaklıdan köy köy derneklerimiz var bu derneklerin ayrı olması bizim ayrı olmamız anlamına gelmez.Bunlar bir araya gelmemize engel olmamalı.köy derneği il derneğinin sivil toplumu ayrı .bunlar güzel şeyler.ikisi bir arada olabilmeli ben özellikle cengiz beye vesile olanlara teşekkür ediyorum.bu platformunda allah razı olsun diyor tekrar teşekkür ediyorum.burda istanbulda şehitlerimiz arasında Bingöl sancaklı bir kardeşimiz devar.bugün burda bulunmamızı şehitlerimizin sayesinde onları rahmetke anıyoruz. milletimizn cesareti ve feraseti sayesinde olmuştur.”

 

 Fetullahçı Terör Örgütüyle(FETÖ) beraber değerli kavramlarımızın değersizleştirilmeye çalışıldığına değinen Yılmaz , ‘cemaat imam hizmet’ gibi kavramların kötü kavramlar olmadığına  terörist  yapının bu kavramları kullanarak iyi niyetimizi istismar ettiğini değerlerimizi yok etmeye çalıştığına ve bizim buna müsaade etmememiz gerektiğini  vurguladı.

 

Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Hepinizden Allah razı olsun. Bu büyükşehirlerde bir araya gelinmezse görüşülmezse eğer herkes bir yerlere kaynayıp gidiyor diyelim. Bir süre sonra çevresi ile ilişkisi zayıflıyor , İli ile ilişkisi zayıflıyor. Ben her zaman söylüyorum. Biz hem içinden bulunduğumuz ilde aktif olmalıyız. İstanbul’da yaşıyorsak iyi bir İstanbul2lu olmak zorundayız. İstanbul’un her türlü sivil toplum faaliyetine iş faaliyetine sosyal kültürel faaliyetlerine katılmalıyız. Çevremizde değişik illerden insanlar olmalı. Bu ancak bizi güçlü hale getirir. Ama bir taraftan da nerden geldiğimizi kim olduğumuzu unutmamalıyız. Yani ikisini aynı anda yapmamız lazım ikisi birbirinin zıttı değil aslında. İnanın siz birbirinizle ne kadar dayanışma içinde olursanız. Daha fazla İstanbulluda olursunuz. İstanbul’da da daha çok güç kazanırsınız İstanbul’da ne kadar güç kazanırsanız Bingöl’e o kadar faydanız olur birbirinize faydanız olur. dolayısıyla biz hem İstanbullu olacağız hem Bingöllü olacağız. Bu diğer illerimiz içinde geçerli elbette. bizler siyasetçi olarak hemşerilerimize her türlü siyasi farklılığın ötesinde bakıyoruz. Yani bizim için önemli olan Bingöl’ün ortak paydasına sahip olmak tabi bir takım şiddet ve terör hadiselerine gidenler hariç zaten onları saymıyoruz. Çünkü o işler siyaset alanının dışına çıkıyor. Ama onun dışında herkesin meşrebine mezhebine fikrine partisine düşüncesine saygılı olmak durumundayız “

Bingöl’ün temel sorunlarının dile getirildiği toplantıda genel olarak Bingöl gündemi, dernekleri  ve Türkiye’nin gündemi hakkında değerlendirmeler yapıldı. Özel de ise derneklerin işleyişiyle sorunlar dile getirildi. Tüm STK temsilcilerine tek tek söz hakkı verildi. Toplantı 2 buçuk saat sürdü. Toplu fotoğraflar çekilerek gece sonlandı.

 

Toplantıya şu kişiler katıldı: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl İl Derneği  Başkanı Cengiz Butakın, Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler birimi başkanı Asım Özaltun, Kığı Dernekler Başkanı ve İşadamı Suat Kılıç, Mergan Köyü Derneği Başkanı

Gıyasettin Enön, Kığı Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanı İbrahim Zirekoğlu, Anadolu Konfederasyon Üyesi ve Bingöl Dernekleri Federasyon Başkanı İbrahim Aybek, İşadamı Mehmet Bağatarhan,Başbakanlık Devlet Arşivleri  Osmanlı Arşivinde araştırmacı Abdurnasır  Korkutata, Adaklı Dernekler Birliği Genel Sekreteri Ahmet Cevdet Özdemir, Bingöl merkez Yenibaşlar Köyü Derneği Başkanı Ahmet Kızılboğa, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Turan Baysoy,  Erdemliler Hareketi Derneği Genel Başkan Yardımcısı Halis Atar,…Yaklaşık 60 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri….

FERHAT KORKMAZCAN

 


ETİKETLER : YILMAZ İSTANBUL’DAKİ BİNGÖL STK’LARI İLE BULUŞTU
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Bingöl Hava Durumu
BINGOL
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl Ajans12 Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Bingöl Haber Ajans12 Gazetes Bingöl Haber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ajans12 Gazetesi Bingöl Haber ön muhasebe programı