Bingöl Ajans12 Haber Gazetesi
istanbul escort

BİNGÖL BELEDİYESİNDE AİLE SAADETİ!!!

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifa etmesi üzerine tekrardan gündeme gelen yakın akraba istihdamı vatandaşın tepkisini tazeledi. Gözler yeniden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi üzerinde yoğunlaştı.
Bu haber 2017-10-03 10:21:52 eklenmiş ve 7450 kez görüntülenmiştir.

İstifasını veren Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş daha önce aldığı lüks otomobil ve yakın akrabalarını Düzce Belediyesinde üst düzey görevlere getirmesiyle gündeme gelmişti. Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin de, görev süresince aralarında yeğeni Özel Kalem Müdürü Mahmut Arığtekin, İmar Müdürü Hanefi Burakgazi ve yakın akrabalarının içinde bulunduğu kişileri Bingöl Belediyesinde istihdam etmesi, Düzce belediye Başkanı Keleş’in istifası üzerine, vatandaşlar arasında Yücel Barakazi istifa edecek mi sorusunu akıllara getirdi.

 

2014’te yapılan yerel seçimde AK Parti’den belediye başkanı seçilen Yücel Barakazi, görev süresi boyunca ailesini de ihya etti.  Duruma tepki gösteren Bingöllü vatandaşlar, belediye iştiraki olan ihalelerinde Barakazi’nin akrabalarına davetiye usulü verilmesine itiraz ederek, “Sadece Belediyenin içinde değil, belediyenin yaptığı birçok ihalede başkanın akrabaları karşımıza çıkıyor. Bingöl Belediyesi Yücel Barakazi’nin Aile şirketi değil, daha adaletli olmasını istiyoruz’ dedi

                                                                            

Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Bingöl Belediye Başkanına yöneltilen eleştirilerin benzer olması dikkatlerden kaçmadı.


650 BİN TL'LİK MAKAM ARACI ALDIRMIŞTI


Öte yandan aldığı lüks araçla gündeme gelen Keleş,  650 bin TL'ye aldırdığı makam otomobiline karşı yapılan eleştirilere, "Tüm belediye başkanları Mercedes ile Audi ile gelsin, Düzce Belediye Başkanı Passat mı çeksin yanlarına? Böyle mi olsun istiyorsunuz?" demişti. Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin de 2016 Kasım ayında
 bir müteahhitten alınan 350 bin liralık bağışın 310 bin lirasıyla lüks makam aracı alındığını ileri sürülmüştü.

9 AKRABASI BELEDİYEDE İSTİHDAM EDİLMİŞTİ.

Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in akrabalarını, belediyede ki kritik noktalara yerleştirildiği konusu Mecliste yankılanmış, ve Ulusal medyaya konu olmuştu. Düzce halkının çok iyi bildiği bir konu olan, Keleş'in akrabaları konusu, böylelikle Ak Parti genel merkezine ulaşmıştı.

 

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in de, aralarında amcası, gelini ve yeğenlerinin bulunduğu 9 akrabasını belediyede üst düzey görevlerde çalıştırdığı da iddia edilmişti. 2014'te belediye başkanı seçilen Mehmet Keleş, iddiaya göre amcası Şemsettin Yenersoy, teyzesinin kızı Mesude Özcan ile komşusu ve aile dostu Ali Güney'i belediye başkan yardımcısı yaptı. Başkan Keleş'in eşi Gönül Keleş'in yeğeni Emre Kahraman'ın Özel Kalem Müdürü, yeğenlerinden Ferit Girgin'in Destek Hizmetleri Müdürü, Zeynan Karabacak'ın Su ve Kanalizasyon Müdürü, Kenan Güreşçioğlu'nun da Fen İşleri Müdürü olarak görev yaptığı ileri sürüldü. Başkan Keleş'in, 2 yıl Özel Kalem Müdürlüğü'nü yapan yeğeni Akif Keleş'in geçen yıl Yazı İşleri Müdürlüğü görevine atadığı, gelini İlkay Karabulut Keleş'i de basın danışmanı olarak görevlendirdiği iddia edilmişti.

ETİKETLER : BİNGÖL BELEDİYESİNDE AİLE SAADETİ!!!
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Bingöl Ajans12 Haber Gazetesi
© Copyright 2018 Bingöl Haber Ajans12 Gazetes Bingöl Haber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ajans12 Gazetesi Bingöl Haber bingöl reklam
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
BİNGÖL HABERİ