Bingöl'de 6 Farklı Noktada Toz Esrar Ele Geçirildi

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç İlçesi kırsalında 6 farklı noktada 213 kg toz esrar ele geçirildi. Valilikten yapılan açıklamada, 9 şüpheli hakkında ise yasal işlem başlatıldığı açıklandı.

Bingöl'de 6 Farklı Noktada Toz Esrar Ele Geçirildi
09 Ekim 2020 - 14:35

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç İlçesi kırsalında 6 farklı noktada 213 kg toz esrar ele geçirildi. Valilikten yapılan açıklamada, 9 şüpheli hakkında ise yasal işlem başlatıldığı açıklandı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Uyuşturucu Madde İmal – Ticareti ve Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yürütülen istihbari çalışmaları neticesinde; yasadışı kenevir ekimi yapıldığı, hasat edilecek kenevir bitkilerinin kubar ve toz esrar olarak piyasaya sürüleceğinin bilgisinin alınması üzerine, 08 Ekim 2020 günü Bingöl İli Genç İlçesi kırsalında (6) farklı noktada icra edilen operasyonda (15) beyaz çuval ve (1) beyaz renkli poşet içerisinde araziye gizlenmiş vaziyette toplam (213) kilogram toz esrar maddesi, (1) adet av tüfeği ve çok sayıda materyal ele geçirilerek (9) şüpheli hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle ilimiz genelinde uyuşturucu veya uyarıcı madde ile mücadeleye aralıksız olarak devam etmektedir.” HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum