Validen Vaka Sayılarına İlişkin Açıklama

İçişleri Bakanlığımızın "Kovid-19 tedbirleri denetimi" konulu genelgesi doğrultusunda Türkiye eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesi amaçlanan ve ilimiz genelinde tüm yaşam alanlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi yapıldı.

Validen Vaka Sayılarına İlişkin Açıklama
04 Ekim 2020 - 00:14 - Güncelleme: 12 Ekim 2020 - 17:01

İçişleri Bakanlığımızın "Kovid-19 tedbirleri denetimi" konulu genelgesi doğrultusunda Türkiye eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesi amaçlanan ve ilimiz genelinde tüm yaşam alanlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi yapıldı.

İçişleri Bakanlığımızın "Kovid-19 tedbirleri denetimi" konulu genelgesi doğrultusunda il genelinde tüm yaşam alanlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi yapıldı.

        "Kovid-19 tedbirleri denetimi" konulu genelge kapsamında, Valimiz Kadir Ekinci koordinasyonunda, kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması konuları denetlendi.

        İl genelinde eş anlı olarak gerçekleşen denetimlere il merkezinde Beşyol Mevkii ve İnönü Caddesinde yapılan denetimler ile devam edildi.  Denetimlere Valimiz Kadir Ekinci’nin yanı sıra Belediye Başkan V. M.Sait Kolak, ilgili kurum amirleri ve İl Salgın Denetim Ekiplerimiz katıldı.

        "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde gerçekleşen genel denetimlerde Vali Ekinci vatandaşlarımıza maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulundu.

        Vatandaşların yoğun bulunduğu başta şehiriçi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, lokanta, kafe, restoran olmak üzere konaklama tesisi, alışveriş merkezi, pazar yeri, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, nikah merasimi şeklinde yapılan düğün töreni, berber/kuaför/güzellik merkezi, internet kafe/salonu, elektronik oyun yeri, otogar, taksi ve taksi durağı, park/piknik alanı ve bilumum yaşam alanlarını kapsayan denetimler sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada Vali Ekinci şunları söyledi:        

        “Amacımız, özellikle vatandaşımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymasında farkındalık oluşturmak ve tekrar tekrar kuralları hatırlatmaktır. Denetimlerimiz haftanın sadece bir günü değil, rutin olarak haftanın 7 günü 24 saat esası çevresinde yapılıyor. Hamdolsun Bingöl’ümüzde vatandaşlarımız duyarlılık göstererek,  virüsten olabildiğince uzak kalmaya gayret ediyorlar. Tüm vatandaşlarımıza gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.

        İlk günden itibaren, ‘koronavirüs alacağımız tedbirlerden büyük değildir’  dedik. Alınan tedbirler çerçevesinde gidişatın 2 hafta öncesine kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tedbirlere uyduğumuz sürece korona virüs ile mücadelede başarılı oluyoruz. Tedbirleri ihmal ettiğimiz, rehavete kapıldığımız sürece de ne yazık ki vaka sayımızda artış görüyoruz. Toplumun bütün kesimlerinin özellikle de basınımızın bu konuda hassasiyet göstermesinde fayda olduğunu düşünüyoruz. Hassasiyetimizi arttırarak devam ettirirsek virüsün üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum